Bachovy květové esence

Tvoří 38 výtažků z květů a rostlin, které ve třicátých letech 20. století objevil anglický lékař Edward Bach. Začínal jako chirurg a bakteriolog, věnoval se homeopatii a nakonec vyvinul systém Bachových květových esencí, které se zaměřují na pocity a emoce. Bachovy esence jsou rozděleny do sedmi emočních skupin.

Filozofií tohoto systému je komplexnost, jednoduchost a uzdravování sebe samého. Dr. Bach věřil, že fyzické onemocnění je výsledkem emocionální nerovnováhy.

Bachovy květové esence působí na námi prožívané emoce – např. strach, vyčerpanost, podrážděnost, osamělost, nedostatečné sebevědomí. Esence nám pomáhají tyto pocity harmonizovat, dostávají nás do přítomného okamžiku, kdy se na sebe a svou situaci můžeme podívat objektivně a s nadhledem. Umožňují nám postupně odloupnout slupky negativních emocí a obnovit harmonii a rovnováhu. S emocionální rovnováhou se navrátí i fyzické zdraví.

Lahvička na míru – společně s Vámi vybereme esence na míru přímo pro Vás. Lahvička může obsahovat až sedm esencí. Budeme soustředit na vaši současnou situaci a aktuální pocity, které prožíváte.